ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14299498
*
nr 1429 9498
Spegel
Teak, Fröseke, 123x39 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 november 2021
kl 18:12:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 18:03:19
1
100 kr
1/11 01:20:31
2
150 kr
1/11 14:47:19
3
500 kr
1/11 15:37:42
4
300 kr
1/11 15:37:42
3
350 kr (Budbetjänt)
1/11 16:23:59
1
400 kr
1/11 16:23:59
3
450 kr (Budbetjänt)
1/11 16:24:46
1
500 kr
1/11 16:24:46
3
500 kr (Budbetjänt)
1/11 16:26:06
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fröseke spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1429 9498
Spegel
Teak, Fröseke, 123x39 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 18:03:19 | 1 | 100 kr |
1/11 01:20:31 | 2 | 150 kr |
1/11 14:47:19 | 3 | 500 kr |
1/11 15:37:42 | 4 | 300 kr |
1/11 15:37:42 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
1/11 16:23:59 | 1 | 400 kr |
1/11 16:23:59 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
1/11 16:24:46 | 1 | 500 kr |
1/11 16:24:46 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
1/11 16:26:06 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fröseke spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02